Menu

Jsme členem sítě
spoint

Obecné informace

Správné dotažení kola

V našem pneuservise používáme pro správné dotažení a povolování kol speciální pneumatické klíče garantující použití přiměřené síly. Zároveň tímto zabráníme poškození upevňovacích šroubů/matic nebo závitů. Doporučujeme pravidelnou kontrolu dotažení provedenou odborníkem – a my jsme vaši odborníci.

Montáž a demontáž pneumatik

Proces montáže a demontáže pneumatiky se skládá z několika základních kroků:

  • sejmutí kola z osy
  • očistění ráfku pneumatiky 
  • odstranění starého vyvažovacího olůvka 
  • upevnění kola na montážním stole 
  • nastavení montážní páky stolu tak, aby rameno odskočilo od disku o 2,5 mm. Tím se zabrání poškození disku z vnitřní strany 
  • výměna ventilku 
  • správné umístění nové pneumatiky (směr dezénu, DOT na vnější straně disku)

Vyvážení pneumatik

Neodborné a nesprávné vyvážení citelně snižuje jízdní komfort, během něj může dojít k poškození prvků zavěšení kola a nápravy, narušení geometrie a zvýšení opotřebení pneumatiky. Vyvažování se provádí vždy po přezutí pneumatiky. Naši servisní technici se automaticky postarají o přesné vyvážení každého přezouvaného kola. V průběhu sezóny může dojít k uvolnění a ztrátě závaží na disku. To se projeví vibracemi v řízení. Doporučujeme v těchto případech nás navštívit.

Sezónní uskladnění pneumatik

Nemusíte už mít starost s tím, kam se sadou mnohdy špinavých pneumatik, které jste si právě nechali sundat z vašeho vozu. Životnost pneumatik je velmi závislá mimo jiné i od způsobu uskladnění mimo sezónu. Profesionálně vám uskladníme zimní i letní sadu pneumatik. Pneumatiky musí být umístěny ve vhodných klimaticky stabilních podmínkách bez přístupu přímého slunečního světla a vnější vlhkosti.

Máme pro Vaše uskladnění nachystán Master Hotel ***** .

Kontrola a výměna ventilku

Ventilek je často opomíjenou, ale velmi důležitou součástkou, která ovlivňuje, jak často budete nuceni dohušťovat pneumatiky vašeho vozu. Při nesprávném tlaku se pneumatiky sjíždějí nepravidelně a rychleji.

Montáž kol

Naši servisní technici mají tyto zákonitosti zažité díky praxi a školení. Jsme na Vaše vozidla pečlivě připraveni.

Huštění pneumatik

Pravidelně si kontrolujte tlak v pneumatikách. Huštění pneumatik podle výrobcem předepsaných tlaků prodlužuje životnost pneumatiky a jejího vzorku a zabraňuje nerovnoměrnému opotřebení. Podhuštěná nebo přehuštěná pneumatika ale především ztrácí své optimální vlastnosti a může být při zvládání krizových situacích nebezpečná. Přehuštění má za následek nerovnoměrné opotřebení, zmenšení styčné plochy s vozovkou a prodloužení brzdné dráhy. Podhuštění je pak spojeno s vyšší spotřebou a nebezpečím poškození ráfku. Huštění inertním plynem napomáhá lepšímu udržení správného tlaku a to díky molekulám větším než okolní vzduch. Složení stěny pneumatiky lépe drží tyto velké molekuly a nedochází k úniku přes stěny.

Více z této kategorie: « Konfigurátor litých kol Alcar
zpátky nahoru

Video našeho servisu

Otevírací doba

po-pá 7:30 - 16
sobota zavřeno

tel.: 465 531 753
mob.: 608 831 788
          737063057

petr.habrman@seznam.cz

Kontakt

Pneu Habrman s.r.o.

Lhotka 229,
Česká Třebová

Nacházíme se na hlavním tahu z České Třebové na Ústí nad Orlicí, 100 metrů za čističkou odpadních vod před autosalonem Mitsubishi

Podmínky ochrany osobních údajů

Kudy k nám